YUNESKOning 14-Yoshlar forumi
YUNESKOning 14-yoshlar forumi iqlim o'zgarishiga qarshi kurashning va uning ijtimoiy oqibatlarining dolzarbligiga bag'ishlangan bo'lib, yoshlarning o'zgarish agentlari sifatida imkoniyatlarini kengaytirishga alohida e'tibor qaratadi.
Okt 26
Bag'rikenglik kemasi
17:00 - 19:00
Kontsertlar
"Bag'rikenglik kemasi"ga bag'ishlangan ushbu konsert O'zbekistonga o'zining 17-manzili sifatida tashrif buyurayotgan noyob va keng ko'lamli san'at loyihasini namoyish etib, mahalliy bolalar va jamoalarni o'zlarining tinchlik va madaniy uyg'unlik haqidagi tasavvurlari bilan bezatilgan kemani qurishga jalb qiladi.
YUNESKOning 12-mintaqalararo uchrashuvi
09:30 - 19:00
Konferensiyalar
YUNESKO ishlari bo'yicha milliy komissiyalarning 12-mintaqalararo yig'ilishida yoshlarning imkoniyatlarini kengaytirish, raqamli davrda madaniyatlar o'rtasida aloqalarni mustahkamlash, strategik sheriklikni yo'lga qo'yish va inklyuziv jamiyatlarni yaratish bo'yicha ilg'or tajribalarni baham ko'rish kabi asosiy mavzular o'rganiladi.

14th UNESCO Youth Forum
The 14th UNESCO Youth Forum addresses the urgent need for climate action and its social impacts, with a particular focus on empowering young people to be agents of change.
Oct 26
Ship of Tolerance
17:00 - 19:00
Concerts
Dedicated to the "Ship of Tolerance," this concert showcases a unique, large-scale art project arriving in Uzbekistan as its 17th destination, engaging local children and communities in constructing a ship adorned with their visions of peace and cultural harmony.
The 12th UNESCO Interregional Meeting
09:30 - 19:00
Conferences
The 12th Interregional Meeting of National Commissions for UNESCO will explore key themes including empowering youth, connecting cultures in the digital age, building strategic partnerships, and sharing best practices for creating inclusive societies.