YUNESKOning 14-Yoshlar forumi
YUNESKOning 14-yoshlar forumi iqlim o'zgarishiga qarshi kurashning va uning ijtimoiy oqibatlarining dolzarbligiga bag'ishlangan bo'lib, yoshlarning o'zgarish agentlari sifatida imkoniyatlarini kengaytirishga alohida e'tibor qaratadi.
Okt 26
Bag'rikenglik kemasi
17:00 - 19:00
Kontsertlar
"Bag'rikenglik kemasi"ga bag'ishlangan ushbu konsert O'zbekistonga o'zining 17-manzili sifatida tashrif buyurayotgan noyob va keng ko'lamli san'at loyihasini namoyish etib, mahalliy bolalar va jamoalarni o'zlarining tinchlik va madaniy uyg'unlik haqidagi tasavvurlari bilan bezatilgan kemani qurishga jalb qiladi.
YUNESKOning 12-mintaqalararo uchrashuvi
09:30 - 19:00
Konferensiyalar
YUNESKO ishlari bo'yicha milliy komissiyalarning 12-mintaqalararo yig'ilishida yoshlarning imkoniyatlarini kengaytirish, raqamli davrda madaniyatlar o'rtasida aloqalarni mustahkamlash, strategik sheriklikni yo'lga qo'yish va inklyuziv jamiyatlarni yaratish bo'yicha ilg'or tajribalarni baham ko'rish kabi asosiy mavzular o'rganiladi.

14-й Молодёжный форум ЮНЕСКО
14-й Молодёжный форум ЮНЕСКО посвящен неотложной необходимости принятия мер по борьбе с изменением климата и его социальным последствиям, уделяя особое внимание расширению прав и возможностей молодежи как движущей силы перемен.
Окт 26
Корабль толерантности
17:00 - 19:00
Концерты
Этот концерт, посвященный проекту "Корабль толерантности", представляет собой масштабный художественный проект, прибывающий в Узбекистан в качестве своей 17-й остановки, и вовлекающий местных детей и сообщества в создание корабля, украшенного их представлениями о мире и культурной гармонии.
12-е Межрегиональное совещание ЮНЕСКО
09:30 - 19:00
Конференции
12-е Межрегиональное совещание национальных комиссий по делам ЮНЕСКО рассмотрит ключевые темы, такие как расширение прав и возможностей молодежи, укрепление связей между культурами в цифровую эпоху, налаживание стратегических партнерств и обмен передовым опытом в создании инклюзивных обществ.